Yeni bir yıla farklı bir başlangıç yapmak ve 2017’nin ilk günü gözlerini başka bir yerde açmak isteyenler için karar zamanı geldi. Uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner, yeni yıl tatilini planlayacaklar için,  Skyscanner üzerinden Türkiye’den en çok aranan yılbaşı destinasyonlarını listeledi.

St. Basil Cathedral, Red Square, Moscow
St. Basil Cathedral, Red Square, Moscow

Seyahat severlerin hayatını kolaylaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner, yılbaşı için tatil planı yapacak seyahat severlerin hayatını kolaylaştırıyor. Yılbaşı tatili için uçuş tarihini önceden planlayanlar,Skyscanner’ın “fiyat alarmı” özelliği sayesinde takip ettikleri uçak biletinin fiyat değişikliğinden anında haberdar olabiliyor.

Londra’da Yağmur Eğlenceye Engel Değil

İngiltere’de kış mevsimi genelde Kasım ayında başlıyor ve oldukça yağmurlu geçiyor. Ancak yağmura rağmen muhteşem ses ve ışık şöleni ile gerçekleştirilen yılbaşı kutlamaları seyahat severleri bekliyor. Londra’da kutlamalar yoğun olarak Big Ben Saat Kulesi ve dev dönme dolap London Eye’ın bulunduğu geniş alanda yapılıyor.

Berlin, Avrupalıların Buluşma Noktası

Türklerin de yeni yıl kutlamaları için en çok tercih ettiği şehirler arasında yer alan Berlin, bu sene de favoriler arasında bulunuyor. Çam ağaçlarıyla kar altında daha büyüleyici gözüken Berlin’de özellikle Brandenburger Gate’de (kapısı) her yıl binlerce insan kutlamalar için bir araya geliyor.

Moskova Meydanlarında Herkese Yer Var

Hemen hemen her evin süslendiği ve geleneksel yılbaşı sofralarının kurulduğu Rusya’da yeni yıl kutlamaları çok renkli geçiyor. Moskova’da meydanları ve sokakları dolduran kalabalıklara karışarak, soğuğa ve kara rağmen coşkulu bir yılbaşı gecesi geçirilebilir. 70 bin metrekarelik Kremlin Meydanı’nda artık gelenekselleşmiş kutlamaların yanı sıra Moskova caddelerinde sabaha kadar süren eğlencelere de katılmak mümkün.

Kiev’de Unutulmaz Bir Yılbaşı

Türk seyahat severler için vizesiz seyahatin mümkün olduğu Ukrayna’nın en büyük kenti olan başkent Kiev, kutlamalar için popüler alternatiflerden biri. Kentte birçok kutlama ve konsere ev sahipliği yapan Independence (Bağımsızlık) meydanı ise yılbaşı programının ilk durağı. Kiev’in büyüleyici mimarisi keşfedilmeyi bekliyor.

Sıcak Yılbaşı Alternatifi: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, doğası, listedeki en ılıman iklime sahip olması ve birbirinden farklı eğlenceler sunan eğlence mekanları ile ön plana çıkıyor. Muhteşem Akdeniz mutfağı ile dikkat çeken bu güzel ada, yılbaşına girmek için en sıcak, yakın ve güzel seçenekler arasında. Otellerinde ünlü sanatçıların programlarına yer veren, vizesiz ulaşımın mümkün olduğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yeni yıl eğlenceleri sizi bekliyor.

Rezervasyon için en uygun ay “Şubat”

Türkiye genelinde uçak biletini 20 hafta öncesinden alarak ortalama %14 tasarruf etmek mümkün. Ayrıca seyahat severler Ocak, Şubat, Kasım ve Aralık aylarındaki rezervasyon fırsatlarından yararlanarak uçak biletlerini alırken % 16 daha az ödeyebilir. Kış aylarında seyahat etmeyi tercih edenler için Şubat, en uygun ay. Bu ayda, seyahat severler yaklaşık %16 tasarruf edebilir. Şubat ayından sonra en uygun aylar sırasıyla; Ocak, Kasım ve Aralık.