UNIQ İstanbul, Şehre Hareket Katmaya Devam Ediyor…

Doğayla iç içe atmosferiyle İstanbullulara keyifli bir yaz yaşatan UNIQ İstanbul, yepyeni etkinliklerle misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor. UNIQ Açıkhava Sahnesi’ndeki sinema geceleri, tiyatro gösterimleri ve konserler tüm hızıyla devam ederken, kahvaltı tutkunlarını ve lezzet aşıklarını da UNIQ İstanbul’da düzenlenen ‘Breakfest İstanbul’ bekliyor.

YALINAYAK MÜZİKHOL

29 Ağustos Pazartesi

Eleştirmenlerce yıldızlarla taçlandırılan Kumbaracı50’nin Yalınayak Müzikhol isimli oyunu 29 Ağustos’ta UNIQ Açıkhava Sahnesi’nde tiyatro severlerle buluşuyor. Yalınayak Müzikhol, dönüşen kentler nedeniyle yersiz kalmış bir müzikholün çalışanlarının Patron ve Dişsiz Nene’nin hazırladığı yeni bir gösteriyle İstanbul’un sahnelerini dolaşmasını konu alıyor. Herkesin bildiği şarkıları özgün düzenlemelerle yorumlayan 10 kişilik müzikhol ekibi; sunucu, dansçı, çalgıcı ve şarkıcılardan oluşuyor. Ekip isimleriyle de dikkat çekiyor; Kıvanç Duyar, Hasbel Kader, Yeter Artık, Keyfe Keder, Tutku Su Sır, Can Hıraş, Bakiye Yetersiz, Hilkat Garibi, Hakkı Yendi ve Sevgi Seli.

Gülmekten kıracak, bir yandan da birbirinden güzel şarkılarla yürekten etkileyecek olan bu oyun UNIQ İstanbul’un sıcak ortamında sizleri bekliyor.

** Oyun biletlerine Biletix ve gişelerden ulaşmak mümkün.

** Oyun başlangıç saati 21:00
BİRA FABRİKASI

31 Ağustos Çarşamba

Moda Sahnesi’ni Maslak’a taşıyan UNIQ Açıkhava Sahnesi, 31 Ağustos’ta gerçekleşecek “Bira Fabrikası” ile kördüğüm olmuş bir dünyanın düğümünü çözmeye doğru yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor.

Oyun Hakkında: Asıl dertleri Las Vegas’a gidip çılgınca eğlenmek olan iç savaş galibi 2 savaşçı, Yüzbaşı Ölümü Sallamaz ile Onbaşı Asalak; işçilere donlarını indirtip içlerinden gözüne kestirdiğini kendine çocuk yapması için ayıran, şimdilerde Moulin Rouge’un baş dansçısı, 8 aylık hamile Patron Beyazbüyü; patronun seçimiyle üzerinde hak iddia edemediği bir çocuğu patrona hediye eden, adını patronun taktığı bir işçi: Scwanchen. Yer Batı’nın çok uzağında bir ülke. Koffi Kwahule, çığrından çıkmış, çıkarılmış bir dünyayı, kimsenin kendisini temize çekmesine fırsat vermeden herkesin gözüne sokuyor. Kördüğüm olmuş bir dünyanın düğümünü çözüyor Bira Fabrikası.

(Yazan: Koffi Kwahule Çeviren: Ezgi Coşkun Yöneten: Kemal Aydoğan Sahne Tasarımı: Bengi Günay Işık Tasarımı: İrfan Varlı Oynayanlar: Onur Ünsal, Necip Memili, Melis Birkan, Gürsu Gür)

Biletler Biletix’te.
ÖZDEMİR ERDOĞAN

2 Eylül Cuma

UNIQ İstanbul, “Söyleyecek Sözü Olanlar” isimli konser serisini 2 Eylül Cuma akşamı muhteşem bir konserle başlatıyor! İstanbul Caz Festivali kapsamında geçtiğimiz Temmuz’da UNIQ Açıkhava Sahnesi’nde sevenleriyle buluşan Özdemir Erdoğan, yoğun istek üzerine bu kez UNIQ İstanbul organizasyonuyla aynı sahnede sevenlerini bekliyor. Adeta bir stand-up gösterisine dönüşecek bu harika müzik şöleninde, “İkinci Bahar”, “Keman Öğretmeni”, “Bana Ellerini Ver”, “Baharda Kuşlar Gibi”, “Küçük Bir Aşk Masalı”, “Sevdim Seni Bir Kere” gibi Türk müzik tarihinin imza eserleri arasına girmiş şarkıların yanı sıra, müthiş yorumuyla hayat bulan türküler, fado, flamenko ve caz standartları yer alacak. Atmosferiyle konuklarına şehir içinde olduklarını unutturan, bambaşka geceler sunan UNIQ Açıkhava Sahnesi, Özdemir Erdoğan’ın eşsiz sesiyle müzik tarihinin hiç bilinmeyen yönlerine, çok özel anılara tanıklık etmeye hazır.

 

** Etkinlik biletlerine Biletix’ten ulaşılabilir.

** Etkinlik başlangıç saati 20:30

Bilet fiyatları:

1. Kategori – 168 TL

2. Kategori – 112 TL

3. Kategori – 84 TL

Ayakta – 56 TL
BÜTÜN ÇILGINLAR SEVER BENİ

5 Eylül Pazartesi

Moda Sahnesi’nin trajikomik evlilik hikayesi ‘Bütün Çılgınlar Sever Beni’, 5 Eylül Pazartesi UNIQ Açıkhava Sahnesi’nde! Kontrolden çıkmış bir kıskançlığın etrafında şekillenen hikayede, Mert Fırat ile Öznur Serçeler evli bir çifti, Volkan Yosunlu ise kendini bu evliliğin içinde bulan yakın arkadaşı canlandırmakta. Yönetmenliğini Kemal Aydoğan’ın yaptığı oyunun sahne tasarımı Bengi Günay’a, ışık tasarımı İrfan Varlı’ya ait.

YILDIZLARIN ALTINDA SİNEMA KEYFİ…

UNIQ Açıkhava Sahnesi, yoğun ilgiyle karşılanan sinema gecelerini BAŞKA SİNEMA ve BKM işbirliği ile devam ettiriyor. Dünya sineması filmleri, festival filmleri ve Türkiye sinemasından seçkin filmleri haftanın 3 günü sinema tutkunlarına sunan sahne yazın son günlerinde de İstanbullularla.

25 Ağustos – Son Efsane

28 Ağustos – Gençlik

4 Eylül – Sarmaşık

11 Eylül – Toz Bezi

12 Eylül – The Neon Demon

15 Eylül – Hitlere Suikast

18 Eylül – Little Men

19 Eylül – Yeni Ahit

BREAKFEST İSTANBUL

24-25 Eylül

Türkiye’nin ilk kahvaltı festivali olan Breakfest İstanbul UNIQ İstanbul’da! Bölgesel lezzetlerin, özel kahvaltı menülerinin, damak çatlatan tadımların yapılacağı festivalde çeşitli atölyeler de ziyaterçilerle buluşacak. Kahvaltının mutlulukla olan ilgisinin beraberce deneyimlenebileceği, caz eşliğinde gerçekleşecek olan Breakfest İstanbul, “Kahvaltısız asla!” diyenleri, 24-25 Eylül tarihlerinde UNIQ İstanbul’a bekliyor!

#uniqistanbul #uniqaçıkhavasahnes