Türkiye’nin önemli gazete, televizyon ve dergilerinin editör, temsilci ve yazarlarından oluşan 27 kişilik heyet Anı Tur organizasyonu ile Kayseri programları çerçevesinde Erciyes’i ziyaret etti. Turizm yazarlarına Kayseri’yi anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri’nin huzurlu, sakin ve sürekli gelişen bir şehir olduğunu belirtti.
Turizm Yazarları Kayseri Buluşması çerçevesinde Kayseri’ye gelen 27 gazeteci, Erciyes, Selçuklu Müzesi, Kapalı Çarşı, Kayseri Mahallesi gibi Kayseri’nin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi. Turizm gazetecileri ile yemekte buluşarak Kayseri’yi anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri’nin düzgün ve planlı gelişen, huzurlu ve sakin bir şehir olduğunu söyledi. Kayseri’de var olan huzurun insanların yüzlerine yansıdığını ve Kayseri insanının misafirperver olduğunu vurgulayan Başkan Mustafa Çelik, Büyükşehir Belediyesi olarak Kayseri’yi layık olduğu yere getirmek için çalıştıklarını söyledi.
Kayseri’deki bazı turistik değerlerden de bahseden Başkan Çelik, “Erciyes bizim en önemli değerimiz. Bir yerel yönetimin yaptığı en büyük kış sporları merkezini yaptık. Alt yapı, üst yapı, günübirlik tesisler, konaklama tesisleri, pistler ve mekanik tesislerin hepsi üst seviyede tesisler. Biz Erciyes’i tek başına turizmin hizmetine sunmuyoruz. Kayseri aynı zamanda 6 bin yıllık tarihi bulunan bir şehir. Cumhuriyet meydanında etrafınızda dönseniz Romalılardan kalma mezar, Bizans’tan kalma kale, Selçuklulardan kalma medrese, Osmanlılardan kalma cami ve Cumhuriyet dönemine ait eserlerle beş ayrı medeniyeti ve 6 bin yıllık tarihin özetini görebilirsiniz. Kayseri turizmini üç ana ayağın üzerine oturtuyoruz. Erciyes, Kayseri’deki tarihi ve kültürel yapılar ile Kapadokya. Dolayısıyla buraya gelen turistlerin günlerce sıkılmadan kalacakları bir destinasyon sunuyoruz. Sizlerden beklentimiz Kayseri’de gördüğünüz özellikleri anlatmanız. Önümüzdeki yıllarda tekrar geldiğinizde Kayseri’nin gelişmesini sürdürdüğünü göreceksiniz. Kayseri, sürekli gelişen bir şehir” dedi.
Geziye katılan Anı Tur’un Yönetim Kurulu Başkanı Veli Çilsal’da günün anısına Başkan Çelik’e hediye takdim etti.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC