Konaklama ve ağırlama sektörlerine teknoloji çözümleri sunan Protel’in öğretim görevlileri, öğrenciler ve sektör çalışanları için hayata geçirdiği Protel Akademi, bedelsiz eğitimlerine devam ediyor. Bugüne dek 2 bini aşkın sektör paydaşının yararlandığı eğitimler, e-öğrenme ve uygulamalı olmak üzere iki farklı modelde gerçekleştiriliyor.

Konaklama ve ağırlama sektörlerine teknoloji çözümleri sunan Protel, hayata geçirdiği Protel Akademi ile bu sektörlerin eğitimli personel istihdam etmesini destekleyici faaliyetler sürdürüyor. Protel Akademi’nin eğitim ve sertifika programlarından, turizm ve otelcilik okullarında eğitim gören öğrencilerden, akademisyenlere, sektör çalışanlarından yöneticilerine kadar tüm paydaşlar yararlanabiliyor.

 

1455530615_Murat_S__cakkanl__

Gerek konaklama gerekse ağırlama sektörlerinde teknoloji kullanımının son derece yaygın olduğunu belirten Protel Genel Müdürü Murat Sıcakkanlı, “İşletmeler, restoranda verilen siparişin mutfağa iletilmesi, masanın hesabının tutulması, otel müşterisinin tüketim alışkanlarının takip edilmesi ve kayıt altına alınması gibi birçok farklı konuda teknolojiden yararlanıyor. Türkiye’de, toplam oda sayısı 100 bini aşan 600’den fazla otelde ve 3 bin restoranda ürün ve çözümlerimiz kullanılıyor. Sektördeki bu yaygınlığımızın bize eğitim anlamında da önemli sorumluluklar yüklediğine inanıyoruz. Bu amaçla kurduğumuz Protel Akademi’de verdiğimiz eğitimlerden yararlananlar, kullanılan güncel teknolojik çözümleri yakından tanıyor, işlerini daha iyi yapma fırsatı yakalıyorlar. Bugüne dek Protel Akademi’de eğitim alan ya da sertifika programlarına katılan öğretim görevlisi, öğrenci ve sektör çalışanlarının sayısı 2 bini aştı” dedi.

Tamamen özgün içeriklerin kullanıldığı Protel Akademi’de, e-öğrenme ve uygulamalı eğitim olmak üzere iki farklı model uygulanıyor. E-öğrenme modelinde internet erişiminin olduğu her yerden eğitim alınabilirken, uygulamalı sınıf eğitimlerinde çözümleri yerinde tanıma ve kullanma imkanı sunuluyor. Eğitimler, talep doğrultusunda özelleştirilebilen sertifika programları ile de destekleniyor.