1464259719_Zanzibar_Zorlu

 

 

Teşvikiye, Caddebostan ve Göktürk ‘ten sonra Zorlu Center’ da yeni açılan Zanzibar, seçkin mutfağı, sıcak atmosferi, tematik dekorasyonu ve yıllardır sürdürdüğü kalitesiyle hizmet vermeye başladı. 

Lezzet tutkunlarının buluşma yeri olan Zanzibar, müdavimlerinin vazgeçemedikleri tatları müşterisi ile buluşturuyor.  Eşsiz tatların ve her damak tadına uygun farklı seçeneklerin yer aldığı menü, Zanzibar’ın kurucusu Semih Tortamış ve eşi Güniz Tortamış’ın özenle seçtikleri lezzetlerden oluşuyor.  İntegral hamurundan yapılan çıtır-kıtır, keçi peynirli brulee salata, özel olarak üretilen taş değirmen unundan üretilen ince hamurdan yapılan leziz pizzalar, tamamı ev yapımı ve farklı soslarla bezenmiş makarnalar ile tatlılarda dondurmalı profiterol, elmalı tarte tatin, armutlu creme brulee Zanzibar’ın oldukça geniş ve özenle hazırlanmış Akdeniz esintili menüsündeki lezzetlerinden birkaçı.

1464259796_Kecipeynirli_brulee.

Ünlü İtalyan şef Riccardo Scaioli’nin de tecrübesi ve bilgisiyle menüye katkı sağladığı Zanzibar, keyifli sohbetlerin leziz yemeklerle buluştuğu mekan olarak müşterilerini ağırlamakta.

Mekana özel tasarlanan mimari tasarımı ile hizmete giren Zanzibar’ın dekorasyonu, zamansız mekanların yaratıcısı mimar Aloş Çavdar’a ait.  Siyah ve beyazın asaletini zebra desenlerle tamamlayan mimar Aloş Çavdar mekanın tasarım anlayışını, kendine özgü karakterini şık ancak bir o kadar da sıcak bir atmosfer yaratan detaylarla ortaya koymuş.

Zorlu Center Köprü Katında yer alan Zanzibar oldukça geniş bir alana sahip. Oturmalı iç mekan ve açık alanı ile müşterilerine hizmet veren Zanzibar, Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi fuayesine bakan özel alanı ile de gösteri öncesi veya sonrası sanatseverlerin dostlarıyla buluşacakları bir ortam sunuyor.