Bomontia’da Ağustos ayında Türkiye’deki ilk uluslararası Forro Festivali’ne ev sahipliği yapacak. “Forró a la Turca Festival” kapsamında 11-12 Ağustos tarihlerinde dans dersleri ve 11 Ağustos Cumartesi gecesi saat 21:00’da Bomontiada Avlu’da gerçekleşecek Fabiano Santana konseri ile dans tutkunları eğlenceli bir hafta sonu yaşayacak.

Kuzeydoğu Brezilya’dan çıkarak dünyaya yayılan eğlenceli ve neşeli Forró dansını öğrenmek isteyenler için 11-12 Ağustos tarihlerinde, saat 12:00 – 16:45 arasında başlangıç, orta ve ileri seviye olmak üzere üç farklı sınıfta eğitim verilecek. Dersler, Forró ruhunu Avrupa’ya yayan önemli eğitmenler arasında gösterilen Enrique Matos, Marion Lima, Anax Caracol, Wellington Figueiredo, Helio Faria, Rudolfo Batista ve Sarah Lein eşliğinde düzenlecek. Eğitimlerin hemen bitiminde bomontiada Avlu 21:00’a kadar Brezilyalı müzisyenler eşliğinde katılımcıların gösterilerine açık olacak.

Forró tutkusunu akordeonuyla tüm Avrupa’ya yaymaya çalışan Fabiano Santana ise 11 Ağustos Cumartesi günü saat 21:00’da sahne alacak. Konser ücretsiz olarak izlenebilir.

Dans derslerine katılım ve kayıt için: www.forroistanbul.org