Aşk Masalınızı Kapadokya’da Yazın

Hem coğrafi hem de tarihi yapısıyla masallar diyarından farksız bir şehir Kapadokya, 14 Şubat’ı kalabalıktan, yapaylıktan, büyük şehirlerin koşuşturmasından uzakta geçirmek ve Sevgililer Günü’nde mistik bir aşk yolculuğuna çıkmak isteyenlerin en doğru rotası. Kapadokya’nın gizemli dünyasını Rönesans mimarisiyle buluşturan Sacred House’da masal, otele adım atar atmaz başlıyor. Antik dönemi ve Rönesans eserlerini çağrıştıran heykel, antika ile ünlü ressamların tabloları insanı büyülüyor. 14 Şubat’a özel, check-in sırasında sıcak şarap ikramı ve çiftlere özel masaj hizmetinin sunulduğu Sacred House’da, her bir oda ayrı dönem ve tarzda döşenmiş. Archangel, Şaman, Harem, Sultan, Bizans, Hazine, Eski Şapel, Kral’ın Ego’su, Anka’nın Yatağı, Derin Orman, Dolunay farklı kültürlerin izlerini taşıyan odalardan sadece bazıları. Yer altı spa’sı kırmızı havuzu, galerilerin içine gizlenmiş duşları, saklı masaj odaları ve hamamlarıyla Kapadokya’nın tarihi yeraltı şehirlerinden farksız.

1452513509_SacredHouse_Otel__1_

 

 

 

 

 

 

ŞÖVALYELERİN SOFRASINDANORTAÇAĞ’A AİT LEZZETLER

Conde Nast Johansens tarafından iki kez dünyanın en iyi otelleri yarışmasında, “Most excellent Hotel for design and Innovation” ve “Most Excellent European Service” dallarında birincilik ödülüne layık görülen otelin mimarisiyle bütünleşen mönüde ise Ortaçağ lezzetleri sunuluyor. Örneğin mönüdeki kedi dili, nane, kişniş gibi 22-23 çeşit ottan yapılan columella salatası, adını Ortaçağ’da Roma’da yaşayan bir yazardan alıyor. Yine mönüde yer alan garum soslu bıldırcın yumurtası da Ortaçağ’da şövalyelerin ve savaşçıların kuvvetlenmek için yediği yumurta ve balıktan oluşan denenmesi gereken bir lezzet. Sevgililer Günü’nde unutulmaz lezzetlerden oluşan akşam yemeği alkollü içecekler hariç kişi başı 85€ fiyatla misafirlere sunulacak.

 

 

1452513494_SacredHouse_Otel__4_

1452513563_SacredHouse_Otel__3_

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çocuk kabul edilmeyen ‘‘Kutsal Ev’in odalarında mistik atmosferi bozmamak için televizyon yok. Kristal şişelerde sunulan ev yapımı vişne likörünü şömine önünde yudumlarken teknolojinin eksikliği pek de hissedilmiyor. Yaşamak istediğiniz hikayeye göre otelde oda fiyatları 195 Euro ile 1.650 Euro arasında değişiyor.