Bu yıl eylül ayında düzenlenecek olan Altın Koza Uluslararası Film Festivali’nde Onur Ödülleri’ni alacak isimler belli oldu. Türker İnanoğlu, Ayşen Gruda ve Aytaç Arman, Altın Koza’da Onur Ödülü alacak.

Bu yıl 22.’si düzenlenecek olan Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde ‘Onur Ödülleri’ni kimlerin alacağı açıklandı. Türk sinemasının var olmasına büyük katkılar sunan yapımcı Türker İnanoğlu’nun yanı sıra, oyuncular Ayşen Gruda ve Aytaç Arman ödül almaya hak kazandı.

Ödüllerin sahiplerini açıklarken, 14-20 Eylül 2015 tarihlerinde yapılacak 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde Onur Ödülleri’ni alacak isimlerin Türk sinemasına ömrünü vermiş, usta sanatçılar olduğunu belirten Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Bu yıl festivalimizin onur ödüllerini sinema tarihimizin en önemli yapımcılarından Türker İnanoğlu’na ve efsane oyuncularımız Ayşen Gruda ile Aytaç Arman’a takdim ediyor olmaktan Adanalılar olarak büyük mutluluk duyuyoruz. Sinema hafızamıza güçlü eserleriyle kazınan değerli sanatçılarımızı festivalimiz sırasında Adana’da ağırlamaktan memnuniyet duyacağız” dedi.

Hüseyin Sözlü, Onur Ödülleri Bölümü kapsamında Türker İnanoğlu, Ayşen Gruda ve Aytaç Arman’ın filmlerinden oluşan seçkilerin izleyiciyle buluşacağını ve sinema yazarı Burçak Evren’in yine bu üç isimle ilgili kitapları kaleme alacağını ifade etti.

Adana Büyükşehir Belediyesi 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali Onur Ödülleri, 14 Eylül Pazartesi günü yapılacak açılış ve Onur Ödülleri Töreni’nde sahiplerine verilecek. (Al Jazeera)