Ocak ayında Hollanda’nın Utrecht şehrinde düzenlenen Turizm Fuarı’nda Hollanda’nın en popüler tatil sitesi Reisgraag tarafından yapılan yarışmada Alanya “En İyi Tatil Şehri” kategorisinde birinci sırada yer aldı.

1455281199_En_Iy___Tat__l_Sehr___Odul_Toreni_Alanya

Ödül Alanya’nın gurur kaynağı oldu

Dünyanın çeşitli turizm destinasyonlarını gezen 6 bin kişi arasında yapılan puanlamayla  “En İyi Tatil Şehri” kategorisinde Alanya 8,6 puanla birinci sırada yer aldı. Ödül, Alanya Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen törenle aynı zamanda ALTAV Başkanı da olan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e teslim edildi.

 

Alanya’nın en iyi tatil şehri seçildiği oylamada, Paris en popüler şehir olurken, genel kategoride Fransa en iyi tatil ülkesi olarak ödüllendirildi.

 

Alanya’nın ödül almasının sevincini yaşadıklarını kaydeden ALTAV ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’nın arzu edilen hedeflere adım adım yaklaştığını söyledi.  En İyi Tatil Şehri Ödülü’ne layık görülmenin bölge ve ülke adına sevindirici olduğunu vurgulayan Başkan Yücel konuşmasında, “Bu yılki turizmle ilgili haberlerin umudumuzu kırmasına fırsat vermeden, alışılmışın dışına çıkıp hedef büyütmeliyiz. Yeni destinasyonlar, yeni pazarlar oluşturmak zorundayız. Her zaman iddia ettiğim gibi Alanya dünyanın en güzel şehridir” dedi.

alanya-1

 

ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu da “Şu an bu site yöneticileri ile irtibat halindeyiz. Yeni bir yarışma düzenleyeceğiz. Alanya hakkında 5 soru soracağız. Bilen 4 kişiye 1 hafta Alanya tatili vereceğiz” diyerek Hollandalı turizmcilerle ilişkilerini sürdüreceklerinin altını çizdi.

 

Ödül ile ilgili detaylara https://www.reisgraag.nl/awards/2016/ linkinden ulaşabilirsiniz.