Birçoğumuzun malumu; tarihi Bomonti Bira Fabrikası bomontiada’ya dönüştü. Bir yaratıcı kültür kampüsü hayal edilerek tasarlanan bomontiada’da “yetiştirme” teması etrafında düzenlenen yaz programı, farklı disiplin, platform ve insanları, atölyeler, canlı performanslar, gösterimler ve panayırlarla bomontiada avlusunda bir araya getiriyor. Yaz boyunca Başka Sinema işbirliği ile ücretsiz olarak yapılacak “Açık Havada Başka Sinema” film gösterimleri bomontiada avlusuna davet ediyor.

AÇILIŞ NİCK CAVE İLE

Yaz boyu devam edecek film gösterimlerinin ilki 22 Haziran akşamı saat 21.30’da Dünyada 20.000 Gün (20.000 Days on Earth) ile avluda gerçekleşecek. Film, 40 yıldır müzik yapan, kültür ikonu, senarist ve tarihin en ilginç sanatçılarından şarkıcı, söz yazarı ve besteci Nick Cave’in yaşamındaki 20.000 günü anlatıyor. Iain Forsyth, Jane Pollard ikilisinin 2014 yapımı ilk uzun metrajlı filmi Nick Cave’in sözlerini yazdığı ve ilk melodilerini oluşturduğu bestelerini nasıl canlı bir şova dönüştürdüğüne, Kylie Minogue, Warren Ellis ve Ray Winstone gibi isimlerle yaşadığı anlara yer veriyor.

dünyada yirmi bin gün

bomontiada film gösterimleri 2014 yapımı Onur (Pride), 29 Haziran akşamı saat 21.30’da devam ediyor. 1984 yılında İngiltere, Margaret Thatcher’ın muhafazakâr politikalarının etkisi altındadır. Bu politik atmosfer içinde ezilen başlıca gruplardan biri eşcinsellerdir. Film, lezbiyen ve gey aktivistlerin, en az onlar kadar ezilen başka bir grupla; maden işçileri ile güçlerini birleştirerek, hem politik engelleri, hem de ön yargıları aşmalarının gerçek ve renkli hikâyesini anlatıyor.

MÜZİK TUTKUNLARINA: JAZZ’IN YAZI

1466076223_TDB_Jazzin_Yazi_001

TDB Sigorta Brokerlik A.Ş.’nin ana sponsoru olduğu, “Jazz’ın Yazı” etkinlikleri de müzikseverlerle bomontiada’da buluşuyor..

1466076226_TDB_Jazzin_Yazi_002

Bomontiada’da her Cuma, 19.30 – 21.30 saatleri arasında düzenlenen etkinliklerde, her hafta farklı jazz grupları sahne alıyor. Uninvited Jazz Band’ın programıyla başlayan ve 9 Eylül tarihine kadar devam edecek konserler, müzik ve jazz tutkunları tarafından ücretsiz olarak takip edilebiliyor. “Jazz’ın Yazı” etkinlikleri ve programlarıyla ilgili detaylı bilgiye www.facebook.com/jazzinyazi ve twitter.com/jazzinyazi sosyal medya hesaplarından ulaşılabiliyor.

 

Adres: A, Merkez, Birahane Sk. No:1, 34381 Şişli/İstanbul
Telefon:(0212) 296 2929